با سلام 


تا اونجایی که اطلاع دارم مهندسی معدن طرفدار چندانی نداره و اینم بخاطر توجه به مفهوم معدن، و متاسفانه از جنبه های دیگر توجه نمیکنیم....

مهندس معدن به عنوان کارشناس و ناظر بر استخراج مواد معدنی کار میکند، تقریبا هر روز 12 ساعت به صورت شیفتی مشغول به کاره، تو کابینها و افیسهایی که در فیلد کار هستند مشغول تهیه گزارش روند کار و برنامه استخراج و روشهای استخراج هست.
اما خارج از ایران کجا کار کنیم؟


امروز فقط در باره روسیه میگم، واقعا کار به عنوان مهندس معدن غوغا میکنه، با شرایط خوب و حقوق خوب.از سیبری گرفته تا خود مسکو، در حال درخواست مهندس معدن، اما برای کار فقط و فقط باید زبان روسی خوب بلد باشی، یادتون نره هیچ زبان دیگری اینجا کاربرد نداره، انگلیسی خیلی به ندرت.
برای کار به ویزا نیاز داری، اگه دوست و اشنایی داشته باشی که اینجا بتونه کمکت کنه تا از شرکت ها برات پیشنهاد شغل بگیره کارت راحتر میشه، در غیر اینصورت میشه اقامت روسیه رو با 6 میلیون بصورت قانونی گرفت که اینم زرنگی میخواد...


اما حقوق مهندسین معدن چقدره؟


بدون سابقه کار مینیمم 3میلیون هر ماه.
اما کار تو روسیه هم سخته، بخاطر شرایط سخت اب و هوا ولی اگه اراده کنی همه چی اسون میگردد.
اما بنظر من کار تو روسیه به عنوان شغلی معدن نمیارزه، چون حقوقش کمه، اما برای شروع کار خوبه که بعد یک و دو سال برای مهاجرت به کانادا و استرالیا اقدام کنی، هیچ جای دنیا مثل این دو کشور برای مهندسین معدن خدمات نمیده که به صورت فعلی حقوق اولیه فارق التحصیلان هر ماه 10 میلیون تومان. خرج مخارج خودت اگه مجرد باشی از 1200 دلار بیشتر نمیشه و تقریبا 25 درصد هم مالیات بر درامد میدی!
پس با این حساب بیشتر از نصف درامدت پیس انداز میشه.
خونه و ماشین هم که بصورت اقساطی میشه خرید_ بعدا در مورد شرایط خرید اقساطی و وامهای بانکی مینویسم.
فقط جهت اطلاعات اولیه این مطالب تو وب درج کردم.


موفق باشین


مهندس جوان


تاريخ : شنبه سوم تیر ۱۳۹۱ | 16:21 | نویسنده : مهندس جوان |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.